ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پیام مدیر حوزه علمیه خراسان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانیتکریم جایگاه کتاب، کتاب‌گزاران و کتاب‌خوانان، در حقیقت تکریم جایگاه اساتید، طلاب و پژوهش‌گرانی است که سرمایۀ علم و عمل را با مایۀ نفیس کتاب درآمیخته‌اند و چراغ هدایت را فراسوی جامعۀ اسلامی برافروخته‌اند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آورده است: تکریم جایگاه کتاب، کتاب‌گزاران و کتاب‌خوانان، در حقیقت تکریم جایگاه اساتید، طلاب و پژوهش‌گرانی است که سرمایۀ علم و عمل را با مایۀ نفیس کتاب درآمیخته‌اند و چراغ هدایت را فراسوی جامعۀ اسلامی برافروخته‌اند.

بسم الله الرحمن الرحیم

دین و دنیای بشر و جسم و جان انسان، به برکت کتاب تأمین و تغذیه می‌شود و فرآیند کمال بشری به وسیله‌ی کتاب تحقق می‌یابد.
حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله - 1374/06/21

قرآن کریم، آن رهنمای عظیم‌القدر الهی و ثقل اکبری که رسول خدا صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم برای هدایت مردم تا قیامت به ودیعت گذاشت، در قالب فاخر «کتاب» به بشریّت عرضه گردید.
کتاب، شاهد روشن تحوّلات و تطوّرات تاریخ و «امین» بردبار یافته‌های معرفتی انسان‌هاست و نویسندگان، اندیشه‌ورانی ارجمند هستند که با ثبت آن یافته‌ها و تصنیف و تألیف کتب، زمینه‌ی جاودانگی آنها را فراهم می‌کنند.
نگاه‌بانی و توسعۀ دانش در تمامی حوزه‌ها، مرهون این حامل ارزشمند دانش وحیانی و انسانی است و اهمیّت و عظمت جایگاه آن، در هیچ زمانی و با هیچ پدیده‌ای کاسته نشده است.
این پدیدۀ بی‌بدیل، دِین عظیمی نیز بر حوزه‌های علمیه، به عنوان کهن‌ترین نهاد حفظ و توسعۀ علوم الهی و پرورش عناصر تمدّن‌ساز جامعۀ اسلامی دارد و تکریم جایگاه کتاب، کتاب‌گزاران و کتاب‌خوانان، در حقیقت تکریم جایگاه اساتید، طلاب و پژوهش‌گرانی است که سرمایۀ علم و عمل را با مایۀ نفیس کتاب درآمیخته‌اند و چراغ هدایت را فراسوی جامعۀ اسلامی برافروخته‌اند.
ضمن گرامی‌داشت هفتۀ کتاب و کتابخوانی و تقدیر و تشکّر صمیمانه از اصحاب کتاب، خصوصاً پژوهشگران، نویسندگان، ناشران و سایر پدیدآوردندگان این گنجینه‌های علم و معرفت، بار دیگر همۀ برادران و خواهران عزیز حوزوی، خصوصاً طلاب جوان -این امیدهای آیند‌ۀ حوزه‌های علمیه- را به انس هرچه بیشتر با کتاب فراخوانده و از پروردگار متعال توفیق علم و عمل و پایداری در راه نورانی سربازی امام عصر (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشّریف) را برای همگان خواستارم.

سید مصباح عاملی
مدیر حوزه علمیه خراسان

 


كد خبر: 39050  |  تاریخ درج خبر: 1399/08/28  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا