ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نقش روحانیت در جبهه مهم و موثر بود (19)

دفاع مقدس (19)

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: جبهه میدانی برای جهاد و دفاع از اسلام و معارف آموزی رزمندگان بود که روحانیون نقش مهم و موثری در آن داشتند.

آیت الله حسین گرایلی در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان به مناسبت گرامیداشت دفاع مقدس یادآور شد: در این انقلاب همه اقشار زحمت کشیدند و فعالیت آنان بر محور اسلام و قرآن بود و از این رو، روحانیون با اخلاص و بدون وابستگی به دنیا، در راس آن بودند زیرا قرآن می فرمایند: «قُلْ‌ إِنْ‌ کَانَ‌ آبَاؤُکُمْ‌ وَ أَبْنَاؤُکُمْ‌ وَ إِخْوَانُکُمْ‌ وَ أَزْوَاجُکُمْ‌ وَ عَشِيرَتُکُمْ‌ وَ أَمْوَالٌ‌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَ تِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ‌ کَسَادَهَا وَ مَسَاکِنُ‌ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَ‌ إِلَيْکُمْ‌ مِنَ‌ اللَّهِ‌ وَ رَسُولِهِ‌ وَ جِهَادٍ فِي‌ سَبِيلِهِ‌ فَتَرَبَّصُوا حَتَّى‌ يَأْتِيَ‌ اللَّهُ‌ بِأَمْرِهِ‌ وَ اللَّهُ‌ لاَ يَهْدِي‌ الْقَوْمَ‌ الْفَاسِقِينَ‌(توبه/24)»
وی افزود: این متن قرآن را روحانیت به مردم منتقل کرده و خودشان نیز در این عرصه مجاهدت کرده و در جبهه حاضر شدند و به تبلیغ و ترویج دین و رزم با دشمن پرداختند.
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: جبهه میدانی برای جهاد و دفاع از اسلام و معارف آموزی رزمندگان بود که روحانیون نقش مهم و موثری در آن داشتند.
وی با بیان اینکه روحانیت همیشه در معرض جهاد بوده و هستند، با مقایسه تعداد شهدای حوزه علمیه که در مقیاس درصد بیشترین عدد را به خود اختصاص می‌دهد خاطرنشان کرد: هرچند اخلاص آنان موجب شد که آمار کاملی از شهدای حوزوی نباشد اما در دوران دفاع مقدس هر گوشه از جبهه را طلاب و روحانیون پر کرده بودند.
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت فَرَضَ اللّهُ... الجِهادَ عِزّاً لِلإِسلامِ، یادآور شد: دین اسلام در جهان باید حاکم شود که یکی از مقدماتش توصیه و تهییج جامعه برای ایثار و جان دادن در راه خداست زیرا این آمادگی، موجب ظهور خواهد شد.


كد خبر: 38634  |  تاریخ درج خبر: 1399/07/05  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا