ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

غفلت صدام از مبدا تا معاد، باعث بروز جنگ تحمیلی شد (9)

دفاع مقدس (9)

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: غفلت صدام از مبدا تا معاد باعث شد، خون بسیاری از شیعیان ریخته شود و مجاهدان بسیاری در هشت سال جنگ تحمیلی، به شهادت برسند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید حسن مرتضوی در پایان درس خارج فقه امروز با اشاره به روایتی از امام سجاد(ع) که به اصحاب خود نصیحت کردند «و یحک یا بن آدم الغافل و لیس مغفولاً عنه(تحف العقول)»، بیان کرد: منظور از غفلت در این روایت، غفلت از مبدا و معاد است.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه انسان غافل است، تشریح کرد: در طول تاریخ، تمامی اشخاصی که به انسان ها ضرر رساندند از غافلین بودند.
آیت الله مرتضوی با بیان اینکه یزید و معاویه و در زمان معاصر، صدام از غافلین محسوب می شوند، گفت: اینان به واسطه ی غفلتی که از مبدا تا معاد داشته اند، به مسلمانان ضررهای بسیاری رساندند و ظلم های بزرگی را به ممالکت اسلامی وارد کردند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، غفلت از امور آخرتی را زمینه ای برای آسیب و آفات به جامعه بشری برشمرد و با اشاره به جنگي كه از سوي انساني غافل يعني صدام تحميل شد، مطرح کرد: غفلت یک انسان (صدام) باعث شد خون بسیاری از شیعیان ریخته شود و مجاهدان زيادي در هشت سال جنگ تحمیلی، به شهادت برسند.
آیت الله مرتضوی ابرازکرد: اگر صدام، انسانی غافل نبود و نسبت به مبدا، معاد، حساب و کتاب، فهم درستی می داشت، این همه آسیب برای دو مملکت مسلمان ایجاد نمی کرد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه خراسان در پایان با اشاره به تعابير قرآني «وَلَا تَكُنْ مِنَ الْغَافِلِينَ» و «أُولَٰئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ» و خطاب خداوند به حضرت عیسی(ع) در مورد غافلین كه آنان را از درگاه الهي دور خوانده است، اظهار كرد: در زندگی همواره باید به مبدا، امور دینی، حساب و کتاب توجه داشت و با عنايت به آنها در مسیر قرب الهی گام برداشت.

 


كد خبر: 38609  |  تاریخ درج خبر: 1399/07/02  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا