ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مراسم افتتاحيه سطح دو و سه مدرسه امام محمد باقر(ع) برگزار شدمدیر مدرسه امام محمد باقر(علیه السلام) مشهد در این مراسم به تبیین مهم‌ترین وظایف طلاب حوزه علمیه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین خانعلی ابراهیمی در این مراسم که با رعايت پروتكل‌های بهداشتي در نمازخانه مدرسه امام محمد باقر(علیه‌السلام) برگزار شد، با اشاره به آیه 122 سوره توبه؛ «وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ»، گفت: علم، ايمان و عقلانيت باعث مي‌شود ما بتوانيم در وظایف اصلي خود ثابت‌قدم باشيم.
وی مهم‌ترین وظایف طلاب را سه چیز دانست و در تبیین درس خواندن به عنوان یکی از این موارد توضیح داد: خروجي مباحث علمي، تفقه در دين است و مباحث علمي نياز به درس و بحث، مطالعه و مباحثه و نشاط كافي دارد.
مدیر مدرسه امام محمد باقر(علیه السلام) افزود: دیگر وظیفه مهم طلاب تهذیب نفس است و اگر شخصی عالم و فقیه باشد اما تهذيب در نفس نداشته باشد، به درد نمي‌خورد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: طلاب حوزه علميه اول بايد خودشان را بسازند و بعد به سراغ مردم و جامعه بروند و باید سخنگوی دين باشند و نه بلندگوی آن؛ به این معنا که فهم درستی از دین داشته باشند و آن فهم صحیح را منتقل کنند.
وی سومین وظیفه مهم طلاب را کسب بصیرت دانست و ابراز کرد: علم و تهذیب بدون بصیرت کافی نیست و طلبه بايد بصير و دشمن‌شناس باشد تا در شرایط فتنه در جمع اصحاب حق قرار گیرد.
مدیر مدرسه امام محمد باقر(علیه السلام) در پایان با تأکید بر ضرورت مطالعه و الگو قرار دادن سیره علماء توسط طلاب، عنوان کرد: دفاع از دين، كار جهادي و یاری مقام عظمای ولایت از دیگر وظایف طلاب در عصر کنونی است.
 


كد خبر: 38542  |  تاریخ درج خبر: 1399/06/24  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا