امروز: سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

گفتمان غالب حوزه علمیه خراسان تحقق تحول همه جانبه استرئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که مساله تحول تبدیل به گفتمان غالب در سطح حوزه های علمیه شده است، گفت: شواهد نشانگر حرکت به سمت تحول به معنای واقعی آن در حوزه علمیه خراسان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی مسعودی، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای تحولی حوزه علمیه خراسان با بیان این که مساله تحول نزدیک به یک دهه است که تبدیل به گفتمان غالب در سطح حوزه های علمیه شده، گفت: آنچه در چندین ساله اخیر بارز شده نشانگر حرکت به سمت تحول به معنای واقعی آن در حوزه علمیه خراسان می باشد.
وی با بیان این که مساله تحول در هر سازمانی الزامات و اقتضائاتی دارد که اولین مساله در تحول همین مدیریت تحول بوده و در راس و بدنه این حوزه تحولی، باید تفکر تحول گرا وجود داشته باشد، تصریح کرد: امروز به وضوح می بینید مدیریت و فضای حوزه علمیه خراسان مدیریت تحول گرا و باور مند شده است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که از سوی دیگر مدیر تحول گرا بدون اتکا به منابع موردنیاز نمی تواند تحولی را رقم بزند، خاطر نشان کرد: امروز نیروهای ارزشی در فضای حوزه علمیه خراسان در سطوح مختلف برای امر تحول در خدمت مدیریت هستند که این نکته مثبت و اساسی شمرده می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مسعودی با بیان که در همه عناصر و پایه های تحولی همچون آموزش، پژوهش، برنامه ریزی و سخت افزار و نرم افزارهای تحولی جنبه های مثبت و رو به رشدی دیده می شود که افق مثبتی را برای حوزه خراسان نوید می دهد، بیان کرد: امیدواریم این مسیر رو به رشد تحولی همچنان در حوزه علمیه خراسان استمرار داشته باشد.
وی با بیان این که یکی از اساسی ترین مسائل در حوزه تحول رصد مستمر مسائل گذشته و جاری و نوعی آینده پژوهی بر این مبناست، اظهار کرد: باید بدانید بدون رصد و آینده پژوهی روشن نمی توانید مسیر تحول را بپیمائید و در زمینه تحقق همه جانبه این تحول نیز نیاز به هم افزایی میان نهادها و نخبگان وجود دارد که در حوزه علمیه خراسان بستر شایسته ای برای هم افزایی با دیگر سازمان ها و نهادها وجود دارد تا منظومه ای در خدمت امر تحول باشد و امیدوارم مدیریت حوزه علمیه خراسان همچنان در امتداد امر تحول و انقلابی گری به مقتدای رهبر معظم انقلاب اسلامی بکوشند.

 


كد خبر: 30583  |  تاریخ درج خبر: 97/11/18  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا