امروز: پنج‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

تازه های نشر و فصلنامه های حوزه علمیه خراسان رونمایی شد


از تازه های نشر و فصلنامه های حوزه علمیه خراسان رونمایی شد که «مسائل جدید کلامی» از حضرت آیت الله جعفر سبحانی از جمله این کتاب ها بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، ضمن حضور آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی این حوزه از تازه های نشر و فصلنامه های حوزه علمیه خراسان رونمایی شد که «مسائل جدید کلامی» از حضرت آیت الله جعفر سبحانی و «درسنامه کفایه الاصول» شش جلدی تالیف حجت الاسلام والسلمین حمید درایتی از جمله این کتاب ها بود.
در کتاب «مسائل جدید کلامی» شامل سلسله مباحث مسائل جدید کلامی است که حضرت آیت الله العظمی سبحانی در تابستان سال 97 در مدرسه علمیه عالی نواب آن را تدریس نموده و در انتشارات حوزه علمیه خراسان به چاپ رسیده به جدیدترین مسائل کلامی از قبیل برهان و وجوب و امکان در چشم انداز متکلمان اسلامی، نابسامانی های جهان آفرینش و معارف سه گانه، کثرت گرایی یا پلورالیزم دینی پرداخته شده است.
«درسنامه آشنایی با کلام اسلامی» از حجت الاسلام والمسلمین محمد اسفندیاری نیز اثر دیگر رونمایی شده است که به مبادی و مسائل علم کلام به صورت جامع و روان پرداخته و در واقع مقدمه ای است که طلاب و دانش پژوهان سطح 2 و3 حوزه علمیه می توانند از آن بهره مند شوند. مباحث و محتوای این کتاب طی سالیان متمادی در حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه عالی نواب، برای طلاب و دانش پژوهان تخصصی رشته کلام اسلامی سطح 2 و3 تدریس شده است.
همچنین «سلسله نشست های اقتصادنا سال 96» تالیف هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی، «نظریه های عدالت اقتصادی» از دکتر میثم پیله فروش و «درسنامه مهارت تقریرنویسی درس خارج» از حجت الاسلام سیدرضا شیرازی از دیگر کتب رونمایی شده در فضای نمایشگاهی است که مجموعه آخر یعنی درسنامه مهارت تقریرنویسی درس خارج به مسائلی از قبیل ضرورت و جایگاه تقریرنویسی، شیوه های تدریس درس خارج، آسیب ها و مشکلات تقریرنویسی و ویژگی ها پرداخته است.
کتب «هنر در آیینه دیدگاه مقام معظم رهبری» و «رسانه در آیینه دیدگاه مقام معظم رهبری» نیز دو مجموعه ای است که توسط هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش حوزه به چاپ رسیده و با توجه به اهمیت دیدگاه راهبردی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در زمینه هنر و رسانه، این مجموعه دوجلدی، بیانات معظم له را در موضوع هنر و رسانه ارائه کرده است.
همچنین فصلنامه های «مصباح الفقاهه» مدرسه آیت الله العظمی خوئی(ره)، «آموزه های نوین کلامی» مدرسه علمیه عالی نواب، «قرآن و عترت» مدرسه قرآن و عترت، «پژوهش های زن و خانواده» مدرسه اسلام شناسی و «جستارهای هنر و رسانه» هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه، پنج فصلنامه ای بودند که در بخش دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان رونمایی شدند.


كد خبر: 29003  |  تاریخ درج خبر: 97/09/15  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا