امروز: پنج‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

برگزاری نشست های پژوهشی ویژه بازدید مدارس علمیه


مسئول اداره اطلاع رسانی و امور نمایشگاه های معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: مدارس علمیه ضمن بازدید از دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان در محل نمایشگاه بین المللی، می توانند از نشست های تخصصی در زمینه اهمیت و ضرورت پژوهش در حوزه با حضور پژوهشگران برتر، بهره مند شوند.
حجت الاسلام سیدمحسن میرزاده در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر گفت: علاوه بر 13 نشست علمی برنامه ریزی شده در بخش حوزوی نمایشگاه پژوهش، نشست های فوق العاده در موضوع اهمیت و ضرورت پژوهش در حوزه با حضور پژوهشگران برتر حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام(ص) « اَلْمُؤْمِنُ إِذَا مَاتَ وَ تَرَكَ وَرَقَةً وَاحِدَةً عَلَيْهَا عِلْمٌ تَكُونُ تِلْكَ اَلْوَرَقَةُ يَوْمَ اَلْقِيَامَةِ سِتْراً فِيمَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ اَلنَّارِ» گفت: تحقیق و پژوهش در هر دانشی برای همه افراد، امری شایسته و بایسته و برای یک طلبه درعلوم قرآنی و معارف اسلامی ضروری تر است، لذا معاونت پژوهش با توجه به تاکیدات آیت الله سيد  مصباح  عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان و در راستای تحول و پاسخگوئي به نياز هاي جامعه، اقدام به برگزاری این نشست ها برای طلاب مدارس علمیه کرده است.
مسئول اداره اطلاع رسانی و امور نمایشگاه های معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه تحقیق و نویسندگی هنری است که نیاز به تلاش زیاد و تمرین مستمر دارد، گفت: تمرکز در مطالعه، آمادگی همیشگی برای گفت و گو و مباحثه پیرامون موضوعات تحقیق و روش های نگارش مقاله و پژوهش های کاربردی، از جمله آثار و فواید عرصه پژوهش است.
حجت الاسلام میرزاده در پایان یادآورشد: 13 نشست علمی نیز در موضوعات فعالیت هیئت های اندیشه ورز و قرارگاه های هفت گانه علمی آموزشی حوزه علمیه خراسان و موسسات پژوهشی وابسته به این حوزه در طول نمایشگاه برگزار می شود.
گفتنی است، دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان از دوشنبه 12 تا پنجشنبه  15آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود و علاقمندان می توانند هر روزه از ساعت 10 تا 19، از تازه های پژوهش و فناوری در این حوزه بازدید نمایند.
 

كد خبر: 28989  |  تاریخ درج خبر: 97/09/14  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا