امروز: پنج‌شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

بازدید گروه 40 نفری طلاب خراسان شمالی از نمایشگاه کتاب حوزه


مسئول واحد خواهران مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی، گفت: 40 طلبه ممتاز پژوهشی به همراه مسئولان پژوهش و کتابداران مدارس علمیه خواهران خراسان شمالی از چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حوزه علمیه خراسان، بازدید کردند.

 خانم واحدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی این حوزه، ابرازکرد: مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی در جهت ایجاد شور و نشاط درسی و انگیزه بخشی تحصیلی به طلاب، اردوی علمی پژوهشی و بازدید از نمایشگاه را برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه 40 طلبه ممتاز پژوهشی به همراه مسئولان پژوهش و کتابداران مدارس علمیه خواهران خراسان شمالی در قالب اردوی علمی پژوهشی از چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حوزه علمیه خراسان، بازدید کردند، گفت: عرضه کتاب با توجه به نیاز طلاب، اساتید و پژوهشگران و استفاده از فرصت تخفیف در تهیه آن، همچنین دسترسی آسان و سریع به منابع درسی و تخصصی حوزه، وجه تمایز این نمایشگاه از سایر نمایشگاه ها است.
مسئول واحد خواهران مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه اکثر کتب حوزوی در زمینه های مختلف فقهی، کلامی، علمی و منابع دست اول و همچنین کتاب های معارف اسلامی و بصیرتی مورد نیاز در نمایشگاه عرضه شده است، در ادامه افزود: برای دسترسی و تهیه کتب درسی توسط طلاب و ارائه منابع چاپ جدید برای اساتید، برگزاری این نمایشگاه قبل از سال تحصیلی بازده بهتری خواهد داشت.
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی این نمایشگاه خوب بود و ضمن تشکر از زحمات و انسجام غرفه ها در یک مکان ویژه حوزویان، ابرازکرد: موضوع بندی انتشارات، تفکیک کتاب های درسی به صورت تخصصی و ارائه راهنمای غرفه ها در بدو ورود به نمایشگاه، می تواند در ارتقا و خروجی مناسب، تاثیرگذار باشد.
واحدی به حمایت از خرید کتاب در جهت تجهیز و تخصصی شدن کتابخانه های مدارس علمیه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در طی سال جلسات مختلفی ویژه طلا ب و خانواده، مسئولان و مدیران مدارس علمیه برگزار می شود، لذا کتاب های علمی، تهذیبی و اخلاقی نیز علاوه بر تجهیز کتاب‌خانه‌ها، در سبد خرید این استان قرار گرفت.
وی با پیشنهاد برگزاری نشست‌های علمی و معرفی کتاب با حضور نویسنده در این نمایشگاه، تصریح کرد: اختصاص حداقل 2 روز کامل برای بازدید و خرید توسط خواهران، این امکان را می دهد تا طلاب شهرستانی با فراق خاطر بیشتری در نمایشگاه حضور یابند.
مسئول واحد خواهران مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی، در پایان با اشاره به اینکه خراسان شمالی در بخش خواهران، 6 مدرسه علمیه در مقطع سطح 2 و یک مدرسه علمیه سطح 3 دارد، ابرازداشت: با توجه به اینکه بیش از 2هزار طلبه در خراسان شمالی مشغول به تحصیل و تدریس هستند، در خواست می شود این نمایشگاه در مدیریت های استانی حوزه علمیه خراسان نیز برگزار شود.
گفتنی است، چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حوزه علمیه خراسان از 31 شهریور تا 6 مهرماه، در مدرسه علمیه آیت الله عظمی خویی(ره) مشهد با حضور بیش از 80 ناشر حوزوی برگزارشد.

كد خبر: 28407  |  تاریخ درج خبر: 97/07/07  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا