ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برای تحول نباید به داشته ها بسنده کردمدیر حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: ادامه مسیر تحول در حوزه علمیه یعنی اینکه به داشته ها و موجودی مان اکتفا نکنیم بلکه به سمت حرکت های نو، گام برداریم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار قائم مقام معاونت سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه و رئیس مرکز خدمات خراسان رضوی در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه پذیرش طلبه جدیدالورود اساسی ترین گام برای رسیدن حوزه ای در تراز انقلاب و نظام اسلامی است، ابراز کرد: همه فعالیت های مراکز حوزوی زمانی نقش بایسته و شایسته خود را ایفا می کنند که پذیرش به صورتی بنیادی و نخبگانی انجام شود زیرا اگر این شالوده درست باشد، سایر امور تسهیل می شود و به هدف خود خواهد رسید.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: حوزه علمی، دانشی، پژوهشی، بینشی، ارزشی و ولایی در شرایط فعلی مبتنی بر پذیرش است که همه ویژگی های گفته شده را داشته باشد.
آیت الله عاملی همچنین به بحث مهم سلامت پرداخت و یادآور شد: در کنار دو مسئله سلامت جسمی و روانی، انگیزه فرد نیز باید در قضیه پذیرش بررسی شود و زمینه لازم را دارا باشد تا در نهایت به هدف حوزوی خود برسد.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه هر انسانی استعدادی دارد و بر اساس همان باید میدان و عرصه فعالیت خود را بیابد، گفت: استعداد، یکی از دیگر فقره های پذیرش است که در کنار سایر مسائل بیان شده می بایست مدنظر قرار گیرد.
آیت الله عاملی درباره آموزش سلامت نیز پیشنهاد داد که واحدهای درسی معین شده در همان بدو و ابتدای حضور طلبه در حوزه علمیه در قالب دوره «اختبار» پیش بینی شود.
مدیر حوزه علمیه خراسان بر لزوم توجه به عرصه های تکمیلی و تاسیسی در قالب کارگروهی مشترک میان این حوزه و مرکز خدمات تاکید و خاطر نشان کرد: ادامه مسیر تحول در حوزه علمیه یعنی اینکه به موجودی مان اکتفا نکنیم بلکه به سمت حرکت های نو گام برداریم.


كد خبر: 39054  |  تاریخ درج خبر: 1399/08/28  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا