امروز: سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

نسبت به عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا(س) اهتمام ورزیم / استقلال امروز کشور با گذشته قابل قیاس نیستاستاد برجسته حوزه علمیه خراسان گفت: بنابراین آنچه در عزای پیغمبر اکرم(ص) و امیرمومنان(ع) اهتمام داریم باید در شهادت حضرت زهرا(س) نیز همانگونه باشیم.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان آیت الله سید حسن مرتضوی از بزرگان حوزه علمیه خراسان  در پايان درس خارج فقه روایت «لولا فاطمه لما خلقتکما» را  همان تعبیر ام ابیها دانست و ابراز کرد: اگر حضرت زهرا(س) نبود، رسول خدا(ص) و حضرت علی(ع) نبود؛ بنابراین آنچه در عزای پیغمبر اکرم(ص) و امیرمومنان(ع) اهتمام داریم باید در شهادت حضرت زهرا(س) نیز همانگونه باشیم.

عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان  افزود: باید حداقل در این مجالس حضور یافت و برای آن حضرت که در آن دوران با ظلم و نفاق روبرو شد و با سلاح گریه کار را پیش برد، گریه کرد.

این استاد برجسته دروس خارج حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: انشاالله در مجالسی که به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) و سایر معصومین(ع) برپا می شود، شرکت کنیم.

استقلال، برکتی که نصیب مردم شده است

ايشان  همچنین با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی، ابراز کرد: به برکت انقلاب، استقلال خوبی نصیب ایران و بلکه مناطق دیگر در خارج از این کشور شده است.

آیت الله مرتضوی با اشاره به خاطره ای درباره مرحوم آقای فلسفی که از خطبای مشهور بود، اظهار کرد: آن مرحوم به امر آیت الله العظمی بروجردی چند دهه را به طور مرتب علیه بهائیت كه پست های حساس کشور را گرفته بودند و وضع اسفباری ایجاد شده بود، صحبت می کرد. در واقع مرحوم آیت الله العظمی بروجردی تشخیص دادند آقای فلسفی علیه آنان صحبت کند تا بتواند در مقابل آن ها حرکت فرهنگی انجام پذیرد، ولی در نهایت  آنچه در ذهن است و قرار بود انجام شود، اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: مرحوم آیت الله العظمی بروجردی نقل می کردند که نماینده ای را پیش محمدرضا پهلوی فرستادند و پرسید که چرا ممانعت کردی؟ که محمدرضا گفت: سفیر آمریکا اجازه نداد.

آیت الله مرتضوی با بیان اینکه مرحوم آقای بروجردی فرمود: حرف ما و زحمات آقای فلسفی هیچ شد اما این جمله را جای دیگری نقل نکنی؛ خیلی زشت است که رئیس یک مملکت اسلامی بر خلاف ما، منویات  ما و مذهب حرکت کند به عذر اینکه سفیر فلان مملکت اجازه نداد.

وی افزود: وضع مذهبی ما اینطوری بود که بزرگترین مرجع عالم تشیع باید حرفش کالعدم گرفته شود چونکه سفیر آمریکا اجازه نداد.

این استاد برجسته حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه وضع نظامی کشور بدتر از این بوده است، گفت: استقلالی در امور مذهبی، نظامی، اجتماعی و ... در مملکت نبود و برخی از وزرای آن دوران بهایی بودند.

وی اضافه کرد: به طور قطع اگر این زمان را با آن دوران مقایسه کنید، به برکت امام و شهدا و همت و بیداری ملت، استقلال خوبی برای این مملکت نصیب این مردم شده است.

در پایان آیت الله مرتضوی خاطر نشان کردند که   امیدواریم به دعای مؤمنین برخی از   نواقص  حل شود، ابراز کرد: زیبنده است افراد در راهپیمائی ها و به ویژه راهپیمائی 22 بهمن شرکت کنند که به طور قطع هر چه بهتر برگزار شود در برابر فشار امروز خارجی، نتیجه بخش تر می‌باشد.


كد خبر: 30589  |  تاریخ درج خبر: 97/11/18  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا