امروز: پنج‌شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
نماينده ولي فقيه خراسان جنوبي:

کار دولت اسلامی پیاده کردن اسلام است


در آستانه ايام تبليغي محرم الحرام، گردهمائي بزرگ علما، روحانيون و مبلغين استان خراسان جنوبي با حضور حضرت آيت الله عبادي نماينده معزز ولي فقيه در استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان جنوبي، آيت الله عبادی در همایش روحانیون، ائمه جماعت و مبلغین خراسان جنوبی در آستانه ایام تبلیغی محرم الحرام اظهار کرد: نسبت به فلسفه قیام امام حسین علیه السلام نظراتی وجود دارد که جامع ترین آن تشکیل حکومت الهی است و انگیزه تشکیل حکومت، حکمت خداوند است؛ اگر طاغوت هایی پیدا شدند که حکمت خدا را برنتابند هیچگاه خداوند حکمتش را پس نمی گیرد.
وی با بیان اینکه فلسفه حکمت الهی حکومت الهی است، افزود: تمام نظام بر اساس قانون است و انسان که اشرف مخلوقات و دارای استعداد نامتناهی است؛ این در فرمول قانون به نتیجه الهی می رسد و انسان مدنی الطبع است و باید به صورت اجتماعی زندگی کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شرط اولیه هر قانونی، مسئله شناخت است، گفت: قانون را باید کسی تعبیه کند که بی نیاز مطلق است و در منافع مشترک نیست.
آيت الله عبادی با بیان اینکه کسانی که قانون وضع می کنند باید براساس ملاک هایی که خدای عالم قرار داده پایبند باشند نه سوء استفاده چی، ادامه داد: قانون ضمانت اجرا می خواهد و انسان خارج از قانون محال است به جایی برسد.
وی بیان کرد: همه موظف هستیم از حق که خدا برای آن حجت تمام کرده حمایت کنیم و همه مسئول هستند پای حق بایستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پای حق ایستادن ضرر نیست، عنوان کرد: در مکتب حق پیروزی و شکست نداریم و باید پای آن بیاستیم چرا که حق با ما است و حق هرگز شکست نمی خورد.
آيت الله عبادی با بیان اینکه انسان اندیشه است و پیروزیش این است که به اندیشه حق برسد، گفت: در آخرالزمان دنیا را فتنه ها پر می کند و ما در حالی که فتنه نمی کنیم اما از فتنه ها استقبال می کنیم چرا که پشت سر همین فتنه ها حضرت مهدی عج الله تعالی شریف ظهور می کند.
آيت الله عبادی با بیان اینکه اگر همه کار خود را به درستی انجام دهیم انقلاب کار خودش را انجام می دهد و امروز انقلاب در بهترین شرایط قرار دارد، عنوان کرد: در احادیث و اخبار انقلاب اسلامی آمده است و به برکت رهبری های ولی فقیه، خون پاک شهدا و کسانی که تا پای جان در صحنه بودند وقتی به پشت سر نگاه می کنیم یک معجزه بوده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تحریم ها هدیه ای برای ما بود اما عده ای سست عنصر، خود فروخته و کج فهم از آن چالش ایجاد می کنند، گفت: باید دولت اسلامی به وجود آید که موفق شود قانون اساسی را پیاده کند و جامعه بشری را از جهت تربیت، ایمان، رشد و هدف مدیریت کند.
آيت الله عبادی با اشاره به اینکه کار دولت اسلامی پیاده کردن اسلام است، افزود: مردم پای حرف خود هستند اما در دولت اسلامی متوقف شدیم و متاسفانه هر دولتی سلیقه خود را پیاده می کند در حالی که موظف است قانون و عدالت را پیاده کنند.
وی تاکید کرد: در نظام اسلامی دولت خدمتگزار مردم است و هیچ خدمتی بالاتر از پیاده کردن قانون اساسی نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر قانون اساسی پیاده شود جاذبه ایجاد می شود و زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم می شود، گفت: هرگاه دولت بتواند قانونی اساسی را پیاده و جامعه اسلامی را ایجاد کرده و براساس آن تمدن اسلامی ایجاد کند آنگاه جاذبه آخرالزمانی در انتظار صاحب اصلی خود قرار خواهد گرفت.
 


كد خبر: 28296  |  تاریخ درج خبر: 97/06/19  |  کد خبرنگار: 2718
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا