امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
اساتید بسیجی طلاب انقلابی تربیت کنند

نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به این که در جریان برجام عده ای به هشدار مقام معظم رهبری نسبت به تعامل با غرب گوش ندادند در حالی که سخنان ایشان در زمینه سیاست خارجی در راستای بیان قرآن است، تصریح کرد: امروز بر عهده حوزویان است تا انقلابی مانده و انقلابی گری داشته باشند و امت اسلامی را با انقلاب آشنا کنند.

حوزه انقلابی ضمانت ماندگاری انقلاب است

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور گفت: اگر روزهای انقلاب رساندن یک پیام در مسیر آن با دستگیری و سال ها محکومیت همراه بود، امروز در این شرایط امن باید حوزه های علمیه در راستای ماندگاری و تقویت انقلاب بکوشند.

نام نویسی مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد در سطح 3

مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد برای سال تحصیلی جدید(98-97) فقط برای سطح سه طلبه می پذیرد.

اعلام زمان مصاحبه علمی متقاضیان تدریس اساتید اعزامی

نوبت مصاحبه علمی متقاضیان تدریس اساتید اعزامی حوزه علمیه خراسان اعلام شد.

کردار حافظان کیان حوزه های علمیه تشیع ملاک طلاب حوزه های علمیه باشد

استاد حوزه علمیه خطاب به اساتید ضمن تحصیل ، با بیان این که به رفتار و کردار حافظان کیان حوزه های علمیه تشیع نگریسته و برهمین اساس حرکت کنید، گفت: سیره اخلاقی و رفتاری رجال حوزه های علمیه را معیار خودتان قرار دهید.

جامعیت و تلازم همه جانبه در دستگاه فلسفه صدرایی موج می زند

دانشیار گروه فلسفه و حكمت اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: عظمت ملاصدرا به این است که آنچه را از آراء فیلسوفان و متکلمان دریافت کرده توانسته در یک دستگاه پیراسته هضم نماید که این جامعیت و تلازم همه جانبه در کمتر دستگاه فلسفی دیده میشود.

طرح ادیب؛ بهانه ای برای تلالو مشعل ادبیات عرب در حوزه کهن خراسان

طرح ادیب؛ بهانه ای برای تلألو مشعل ادبیات عرب و دیگر علوم راهبردی در حوزه علمیه زکهن خراسان است که در حال حاضر در مجتمع فرهنگی آموزشی حضرت جواد الائمه(علیه السلام) در گلبهار برگزار می شود.

ارتقای رویکرد بصیرتی، اخلاقی و سیاسی طلاب در طرح ادیب حوزه علمیه خراسان

مسئول اداره آموزش و برنامه‌ریزی سطح یک حوزه علمیه خراسان ضمن تبیین اهداف و همچنین برنامه های اردوی آموزشی تابستانه طرح ادیب در اردوگاه جواد الائمه(ع) گلبهار، برنامه های سیاسی، تربیتی و اخلاقی این اردو را برای اساتید و طلاب حاضر تشریح کرد

آرامش در بطن انقلاب نهفته شده است/ با جدیت در مسیر انقلاب حرکت و پویایی داشته باشید

مدیر مدرسه عباسقلی خان مشهد با اشاره به شرائط اقتصادی کنونی کشور، گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی عمق عمیقی دارد که با تلاطم های اقتصادی آسیبی نمی بیند و شما طلاب باید با جدیت در مسیر انقلاب حرکت و پویایی داشته باشید.

شرط پیروزی و سعادت طلاب در زندگی طلبگی، تزکیه و تهذیب نفس است

مدیر آموزش و برنامه ریزی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان با بیان این که شرط پیروزی در صحنه نبرد و دلدادگی، جهاد اكبر و تزكیه نفس است، گفت: نخستین و مهمترین قدم برای هر طلبه در زندگی طلبگی قدم گذاشتن بر نفس خویشتن است.

دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا