امروز: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
نخستین همایش "حقیقت مجازی" برگزار می شود

نخستین همایش از سلسله همایش های حقیقت مجازی با حضور امیر خوراکیان، معاون شورای عالی فضای مجازی، پنجشنبه یکم آذرماه در تالارشهر برگزار می شود.

رسالت حوزویان پرداختن به مباحث تمدنی است

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی ابراز کرد: رسالت ما آن است که با تکیه بر احکام مسلم فقهی و مبانی دینی، به بحث های جامعه شناختی و تمدنی پرداخته و در پی حل این نوع از مسائل و ارائه راهکار برآییم.

بررسی دقيق وضع موجود لازم است

رئیس پژوهشکده الذریه النبویه گفت: باید به واقعیت های موجود نظر انداخت و دید که وضع موجود، معلول چه رخدادهایی است، چراکه اینها می توانند معلول علت های دیگری باشند که به نظام آموزشی ما باز می گردد.

فقه باید به عنوان دستور زندگی هر مسلمان ، پاسخگو باشد

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: فقه باید به عنوان دستور زندگی هر مسلمان پاسخگو باشد و فقه پویا می بایست با ادله و نصوص موجود سر و کار داشته و در مسائل مستحدثه نظر بدهد.

«مسائل مستحدثه و حوزه علمیه؛ چالش ها و رویکردها» بررسي شد

استاد حوزه علمیه قم در دومين نشست دين و سلامت به تبيين دو تعريف درباره مسائل مستحدثه و رويكرد حوزه علميه امروز به اين مسائل پرداخت.

ششمین هیئت اندیشه ورز در حوزه علميه خراسان تشکیل شد

ششمین هیئت اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان با عنوان « دین و سلامت» تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.

بازاریابی شبکه‌ای از منظر فقهی بررسی شد

مؤلف کتاب فقه و بازاریابی چند سطحی، گفت: لازم است با ساز و کارهای فقه شیعه، حکم اینگونه فعالیت‌ها (بازاریابی شبکه ای) روشن گردد.

پویایی فقه، می تواند کشور را از حصر اقتصادی نجات دهد

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به اينكه پویایی فقه می تواند مشکلات را حل و فصل کند، بیان کرد: دشمنان امروز مشکلات مالی را بروز داده تا عمدا نظام را ناکارآمد جلوه دهند و با حصر اقتصادی شبهاتي را در ذهن جوانان ما توسعه داده اند.

حیات حوزه ها با مسائل مستحدثه سپری شده است

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان این که کسانی که دارای مبنای اصولی هستند می توانند وارد مسائل مستحدثه شوند، گفت: شک نداشته باشید که با همین اجتهاد جواهری می توان مسائل مستحدثه را حل کرد.

نشست «نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه‌ای» برگزارشد

نوزدهمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «اقتصادنا» با عنوان «نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه‌ای» به همت هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان، 26 مهر در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزارشد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا