امروز: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
تبیین وحی در چشم انداز غربی ها

حضرت آیت الله سبحانی به تبیین مسئله وحی در چشم انداز غربی ها پرداختند.

برگزاری سلسله مباحث علمی حضرت آیت الله العظمی سبحانی از 30 تیر در مشهد

سلسله مباحث درسی آیت الله العظمی سبحانی با موضوع «مسائل جدید کلامی» از تاریخ 30 تیرماه 97 از ساعت 10:30 به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان و با مشارکت مدرسه علمیه عالی نواب در این مدرسه برگزار می شود.

جامعیت و تلازم همه جانبه در دستگاه فلسفه صدرایی موج می زند

دانشیار گروه فلسفه و حكمت اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: عظمت ملاصدرا به این است که آنچه را از آراء فیلسوفان و متکلمان دریافت کرده توانسته در یک دستگاه پیراسته هضم نماید که این جامعیت و تلازم همه جانبه در کمتر دستگاه فلسفی دیده میشود.

تهاجم فلسفه های غربی علیه معارف اسلام/ باید با جدیت مقابله کرد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: بخشی از تهاجمی که امروز نسبت به معارف اسلامی اعمال می شود به واسطه فلسفه های موجود در غرب است که باید برای مقابله به آن با اراده، جدیت، پشتکار و تصمیم قاطع مسیر را طی کرد

بررسی هرمونتیک فلسفی در دانش افزایی اساتید علوم عقلی

بحث هرمونتیک فلسفی در ادامه دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلی که به همت امور اساتید معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان برگزار می شود، مورد بررسی قرار گرفت.

انتشار فصلنامه علمی‌تخصصی آموزه های نوین کلامی توسط معاونت پژوهش

اولین شماره از مجله علمی‌تخصصی آموزه های نوین کلامی به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب منتشر شد.

کارگاه «درآمدی بر منطق جدید و منطق تطبیقی» برگزار شد

تفکیک منطق از فلسفه منطق، معنا در فلسفه منطق، فرامنطق و تفکیک منطق و تاریخ منطق برخی از موضوعات مطرح شده در این کارگاه علمی بودند.

حوزویان مانع گسترش تفکرات الحادی شوند

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) عنوان کرد: بسیاری از کتب و آثار دانشمندان الحادی در اختیار دانشجویان مسلمان قرار دارد و شبهه های بسیاری را در فکر و ذهن آن ها ایجاد کرده است و اگر طلاب در پاسخگویی به شبهات کوتاهی کنند، افکار الحادی گسترش پیدا خواهد کرد.

کارگاه کاربردهای فلسفه در زندگی برگزار شد

اساتید علوم عقلی حوزه علمیه خراسان در کارگاهی با عنوان «کاربردهای فلسفه در زندگی» شرکت کردند.

دومین نشست از سلسله نشست های مسائل نوین کلامی برگزار می شود

«راز خلقت؛ بازخوانی رابطه خدا با عالم هستی» موضوع دومین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی مسائل نوین کلامی است.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا