امروز: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
حضور منظم و جدی مدیران، نشانه موفقیت اجلاس است

قائم‌مقام موسسه امام خمینی(ره) گفت: تداوم چنین اجلاس‌هایی برای حوزه‌های علميه ضروري است زیرا در شرایطی هستیم که دشمنان مي‌خواهند کل جامعه را از طریق آسیب‌های اخلاقی دچار انحراف و مشکل کنند.

برگزاري دوره آموزشي امر به معروف و نهي از منكر ویژه طلاب

معاونت فرهنگي اجتماعي حوزه علميه خراسان با همكاري ستاد امر به معروف و نهي از منكر استان خراسان رضوي، اقدام به برگزاري دوره آموزشي امر به معروف و نهي از منكر با عنوان« علمدار» مي کند.

مدیران، آستانه تحمل خود را بالا ببرند

حجت الاسلام والمسلمين سجادی زاده با تاکید بر این که مدیران آستانه تحمل خود را بالا ببرند، گفت: توجه به نقاط اشتراک در کار و زندگی به تحمل افراد در یک محیط بسیار کمک می کند.

بررسی نقش جهاد تربیتی مسئولین در مدارس علمیه

معاون اخلاق و تهذیب حوزه علمیه قم، بیان کرد: محبّت پدرانه و اندرزهای حکیمانه مدیران و اساتید، انگیزه فراگیری علوم دینی در طلاب را بیشتر خواهد کرد.

ضرورت انگیزه بخشی به طلاب از سوی اساتید

معاون اخلاق و تهذیب حوزه علمیه قم، بیان کرد: مهمترین نقش تربیتی اساتید در مدارس علمیه، انگیزه بخشی است، لذا نخست، انگیزه ماندن، تحصیل، تدریس و فعالیت در حوزه را در خود ارتقا دهید تا بتوانید در طلبه نیز به وجود آورید.

دومین نشست تخصصی «اولی الالباب» برگزار می شود

معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان، دومین نشست تخصصی از سلسله نشست های «اولی الالباب» را با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین‌خانی، معاون اخلاق و تهذیب حوزه علمیه قم، 3 و 4 مردادماه در مدرسه علمیه قرآن و عترت برگزار می کند.

سبک زندگی طلبگی به رسم آیت الله مجتهدی تهرانی(ره)

عُرفیات، به شئونات و رفتار طلبه باز می گردد، لذا چون مردم ما را مقدس می دانند، برخی از کارهای عُرف نیز در شان طلبه نیست.

حلم و وقار، لازمه طلبگی است

اگر علم با بردباری و وقار همراه شود، رسیدن به درجات والای علم و کمال، برای فرد محیا می شود.

لازمه دقت در گفتار برای ارتباط موثر

کارشناس تبلیغ ابرازکرد: برای یک ارتباط موثر و ماندگار باید حریم در گفتار با دیگران را حفظ کرد.

ارزش انسان در گرو توجه به ساحات انسانی است

کارشناس تبلیغ ابرازکرد: انسان باید برای رسیدن به قرب الی الله، هر گمان بد و اندیشه ناپاک را از خود دور کند.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا