امروز: پنج‌شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
اعتکاف نماد رشد معنویت است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، بیان کرد: یکی از رویش های انقلاب اسلامی، گرایش جوانان به عرصه معنویت می باشد که نماد آن در اعتکاف قابل مشاهده است.

ملاک، حرف شنوی و عمل به وظیفه است

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم حرف شنوی و عمل به وظیفه به عنوان ملاک بندگی خدا، ذکر حق تعالی و یاد خدا را عامل مهم در زندگی عنوان کرد.

قدرت و صلابت ایران مبتنی بر ایستادگی ماست

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها ابراز کرد: قدرت و صلابت امروز در ایران اسلامی مبتنی بر ایستادگی ماست.

ایمان، توکل و توسل، عوامل هدایت در زندگی است

معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان عوامل هدایت در قرآن را برشمرد و ایمان به خدای متعال را اولین عامل عنوان و خاطر نشان کرد: این مقوله، هدایت یافتگی و در مسیر درست زندگی قرار گرفتن را موجب می شود.

مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی در مشهد برگزار شد

مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی از سوی نیروهای مسلح مشهد در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار شد.

اعتکاف، زمینه ای برای خودسازی است

مسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان بیان کرد: اعتکاف یکی از مباحث مهم در عرصه تهذیب و خودسازی است.

کارهای مان باید رنگ خدایی بگیرد

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: با خدا دوست و صمیمی شوید اگر محبت افزایش یابد، همه اعمال او رنگ و بوی خدایی می گیرد.

با قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) انس بگیریم

معاون ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد:‌ آموزه های دین بر انس با قرآن تاکید دارند و این کلام وحی نیز روز قیامت از توجه نداشتن به سخن وحی، شکایت می کند.

ازدواج در جوانی دو سوم دین است

رئیس ستاد اقامه نماز با توصیه نسبت به دعای خیر و بخشیدن دیگران، درباره لزوم ازدواج نیز اینگونه بیان کرد که این امر یکی از سه نیاز اول انسان است که می بایست نسبت به آن توجه داشت.

نهمین مراسم اعتکاف طلبگی آغاز شد

نهمین مراسم اعتکاف طلبگی به همت معاونت تبليغ حوزه علميه خراسان در ایام پایانی ماه مبارک رمضان، با حضور 900 طلبه در مسجد جامع گوهرشاد و در جوار بارگاه منور رضوی از امروز آغاز شد.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا