امروز: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
اولین جلسه هم‌اندیشی دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی‌پژوهشی حوزه علمیه خراسان برگزار شد

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان گفت: تقاضا از حوزه علمیه خراسان در چنین نمایشگاه‌هایی، پاسخگویی به نیازهای مختلف جامعه، نظام و حوزه‌های علمیه است؛ مسائلی که حوزه علمیه خراسان نمی‌تواند نسبت به آن‌ها و وظیفه پایه‌ای خود بی‌تفاوت بوده و از آن دور بماند.

نظرات برخی بازدیدکنندگان چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی

متن زیر گزارشی از حضور خبرنگار حوزه علمیه خراسان در جمع طلاب، اساتید، علما و فضلای بازدید کننده از چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوئی(ره) است.

حضور نوآورانه و ارزنده مجمع عالی حکمت اسلامی در نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی

مجمع عالی حکمت اسلامی امسال در چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی حوزه علمیه خراسان حضوری نوآورانه داشت.

تاکید بر ضرورت افزایش کتاب های حوزه تقریب مذاهب اسلامی در نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: باید کتاب هایی که جنبه تقریبی میان شیعه و سنی داشته و عاملی در ایجاد وحدت میان شیعه و سنی است، در فضای نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی حوزه علمیه خراسان ارتقا پیدا کند.

تجهیز بیش از 150 کتابخانه مدارس و مراکز علمی حوزه علمیه خراسان

مدیر اطلاع رسانی و توسعه فرهنگ پژوهش حوزه علمیه خراسان از مشارکت بالغ بر 150 مدرسه علمیه برادران و خواهران خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در طرح تجهیز کتابخانه های مدارس این حوزه خبر داد.

تحول در حوزه علمیه خراسان با شتاب فوق العاده دنبال شده است/ نمایشگاه کتب حوزوی محل تعامل مجموعه های فقهی است

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان این که نمایشگاه می تواند به عنوان مبداء تعامل مجموعه های در ارتباط با نشر کتب فقهی باشد، گفت: تلاش حوزه علمیه خراسان در راستای تحول نسبت به دانشگاه با شتاب بیشتری دنبال شده است.

تعاملات نمایشگاهی عامل هدایت و راهبری ظرفیت های پژوهشی است / عرضه کتب مبتنی بر نیاز و تقاضا باشد

مسئول هیات اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی گفت: باید عرضه کتاب مبتنی بر نیاز و تقاضا باشد و انواع مختلف مجموعه های پژوهشی با ارائه توانمندی های خود بتوانند علاقه مندان را سوق به سوی پژوهش دهند.

محققین و پژوهشگران تالیفاتی در حوزه مسائل روز داشته باشند/ سطح نمایشگاه تخصصی تر و عمیق تر شده است

استاد حوزه علمیه خراسان گفت: نخبگان حوزه و پژوهشگران باید درباره مسائل اقتصادی، سیاسی و عناوین روز جامعه مطالبي بنویسند که گرهی از گره های موجود حکومت اسلامی را گشوده و مشکلی را مرتفع کند.

برپایی نمایشگاه کتب حوزوی عاملی در تقویت بنیه علمی دانش پژوهان و اساتید است

یکی از اساتید حوزه علمیه خراسان در حاشیه چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی این حوزه گفت: اصل تشکیل چنین نمایشگاه هایی موجب تقویت بنیه علمی دانش پژوهان و اساتید خواهد بود.

رشد 100درصدی بازدیدکنندگان از نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی

اختصاص زمان ویژه برای بازدید بانوان، رشد 52درصدی حضور ناشران، عرضه بن کارت الکترونیک و رشد 100درصدی بازدیدکنندگان را می توان از نکات برجسته چهارمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی حوزه علمیه خراسان دانست.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا