امروز: جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
تحولات علمی صورت گرفته در حوزه علمیه خراسان ارزشمند و تحول آفرین است

مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: برخی تحولات را برای اولین بار در فضای نمایشگاهی رصد کردم که در این زمینه کار صورت گرفته و کتاب چاپ شده که این ارزشمند و تحول آفرین است.

طلاب و حوزه های علمیه در بطن مسائل اقتصادی ورود کنند/ یک ضلع دین و ایمان، اقتصاد است

معاون پژوهش دانشگاه امام صادق(ع) گفت: عده ای چنین تصور می کنند که جنگ طلاب و حوزه های علمیه جنگ فرهنگی است که باید منحصرا در عرصه دین و ایمان مردم کار کنند اما این تصور غلطی است چراکه یک ضلع دین و ایمان ما اقتصاد است.

تبیین زمینه های جعل حدیث و پیدایش علم جرح و تعدیل

نشست رجال پژوهی با موضوع تبیین زمینه های جعل حدیث و پیدایش علم جرح و تعدیل برگزار شد.

نگاهی به جریانات حدیثی در طول تاریخ حدیثی و پژوهش های پیراحدیثی شیعه

مدیر گروه حدیث و رجال موسسه امام هادی(ع) در چهل و چهارمین نشست گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان به تبیین جریانات حدیثی در طول تاریخ حدیثی و پژوهش های پیراحدیثی شیعه پرداخت.

انتشار دو شماره از فصلنامۀ "جستارهای هنر و رسانه"

دو شماره از فصلنامه تخصصی «جستارهای هنر و رسانه» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در پاییز و زمستان 97، به چاپ رسیده است.

تبیین واژگان توصیفی مرحوم نجاشی در کتاب فهرست اسماء مصنفی الشیعه

چهل و پنجمین نشست رجال پژوهی به مناسبت سالگرد وفات مرحوم نجاشی ویژه موضوع بررسی «واژگان توصیفی مرحوم نجاشی در کتاب فهرست» به همت گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

تبیین مبانی، قواعد و اصول ترجمه بلاغی قرآن کریم

نشست دانش افزایی اساتید ادبیات عرب حوزه علمیه خراسان با موضوع تبیین مبانی، قواعد و اصول ترجمه بلاغی قرآن کریم در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای تحولی حوزه علمیه خراسان با حضور دانش پژوهان برگزار شد.

طرح ایده های نوین و بروز در مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان

مسئول سامانه بارش مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه علمیه خراسان در کارگاه طریق تحول گفت: یکی از ویژگی های اقدامات تحولی استفاده از ابزارهای روز است که امروز حوزه علمیه خراسان در این زمینه فعالیت دارد.

نشست علمي معرفی مقاله « پیوند خطبه قاصعه با قرآن کریم با رویکرد رابطه بینامتنیت » در مدرسه سیادت برگزار شد

نشست علمي معرفی مقاله « پیوند خطبه قاصعه با قرآن کریم با رویکرد رابطه بینامتنیت » به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در مدرسه سیادت برگزار شد.

برپایی نمایشگاه قدم تحولی در معرفی حرکت رو به رشد حوزه علمیه خراسان است

استاد دروس خارج حوزه علميه خراسان ، گفت: فعالیت های تحولی اين حوزه باید به اطلاع طلاب برسد تا آنان نیز در جریان حرکت رو به رشد حوزه قرار بگیرند چرا که این فعالیت ها آنان را دلگرم می کند.

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا