امروز: پنج‌شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
تاکید بر نقش پدرانه اساتید برای تربیت طلاب

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: برای انجام درست رسالت باید اساتید به گونه ای پدرانه به تربیت طلاب بپردازند و مسئولان نیز بدانند که آنان امانت های حضرت ولی عصر(عج) هستند.

معرفی مشاهیر حوزه به طلاب جوان کاری لازم و ضروری است

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسا ابراز کرد: مشاهیر و مفاخر حوزه باید با سه محور تجلیل از مقام علمی، تنظیم و چاپ کارهای علمی و آشنایی برای الگوگیری طلاب جوان مورد توجه باشند.

نشست صمیمانه نخبگان با مدیر حوزه خراسان و رئیس مرکز خدمات

نشست استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با مدیر این حوزه و رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه در مشهد برگزار شد.

فعالیت در عرصه تهذیب و سیاست به اهتمام و استواری نیاز دارد

مسئول امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: فعالیت های سیاسی و تهذیبی می بایست با گام هایی استوار و با اهتمام و تلاش بسیار پیگیری شود.

اولین و آخرین قدم تحول، به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه است

باید برنامه های ویژه ای برای شناسایی، توانمندسازی و بالفعل ساختن استعدادها داشته باشیم و پس از آن نیز به طور دقیق آن ها را ساماندهی نماییم. اگر این مراحل شکل بگیرد، نقش استعدادهای برتر و نخبگان در ایجاد تحول روشن خواهد شد.

نخبگان تبلیغ شناسایی شوند

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از سازمان تبلیغات اسلامی خواست تا نخبگان تبلیغی خود را به این حوزه معرفی کنند.

فاطمه؛ رکن ولایت

محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) نبی رحمت و خاتم نبوت که درود مدام و همواره خدا بر او باد، از هنگامه ولادت بضعه و دخترش فاطمه و خصوصاً پس از کابین وصلت دختش با ولی، همه دلمشغولیش آن بود که امتش حرمتشان را پاس دارند و حقشان را بشناسند و کاستی ننمایند و بدین روی در آیات تطهیر و مباهله و ولایت و مودت و غیر آن و در سور نورانی دهر و کوثر و نبا و غیر آن، بر رعایت حرمتشان تاکید بلیغ ورزید.

تمرکز بر اسلامی سازی علوم انسانی

مسئول بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: اسلامی سازی علوم انسانی با ارتباطات فکری و عقیدتی حوزه و دانشگاه صورت می گیرد.

چهار شاخصه اصلی جامعه نخبگانی

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: نخبه دردمند، دغدغه مند و هدفمند شخصی است که فارغ از توجه به پست، عنوان، مسئولیت و موقعیت اجتماعی خویش، در مسیر تحقق اهداف والای دینی، علمی و تمدنی گام برمی دارد.

ضرورت برگزاری آزمون های سنجش هوش در شناسایی مستعدین برتر

عضو شورای علمی نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت:برگزاری آزمون های سنجش هوش می تواند در زمینه شناسایی استعدادهای برتر به ما کمک کند.

دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا