امروز: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی فردا به پایان می رسد

دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان 13 شهریور به پایان می رسد.

شناسایی مستعدین برتر در حوزه علمیه خراسان

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از برگزاری مصاحبه واجدین شرایط استعدادهای برتر در دو بخش برادران و خواهران مدارس علمیه خراسان خبر داد.

کسب مبانی اخلاق نظری، لازمه زندگی طلاب و اساتید

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: درک، فهم و تبیین مبانی اخلاق نظری برای طلبه و استاد، جزو ضروریات زندگی است.

فقه اسلامی ذاتا پاسخگو است

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان این که فقه اسلامی قادر است تا به نیازهای انسان در هر دوره تاریخی پاسخ دهد، گفت: فقه اسلامی ذاتا فقه پاسخگو بوده و باید مجتهدان با اجتهاد خویش پاسخ شبهات را از درون فقه استخراج کنند.

حوزه‌های علمیه در راستای نظام سازی در فقه اسلامی کوشا باشند

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان این که فقه نظام ساز یکی از چالش های امروز ماست، گفت: حوزه‌های علمیه باید در راستای نظام وارگی و نظام سازی فقه کوشا باشند.

بیشتر علوم امروز دانشگاهی در منظومه فکری و فرهنگی جامعه ما تعریف نمی شوند

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: علومی که امروزه در مراکز دانشی و دانشگاهی تدریس می شوند، به جز مواردی اندک و نه در قامت ایده های بلند انقلاب اسلامی هنوز از وجود رگه های سکولاری و اومانیستی نشأت می گیرند.

راه اندازی کانون نخبگانی فقاهت و اجتهاد یك ضرورت است .

کانون نخبگانی فقاهت و اجتهاد در سطح مستعدان برتر به همت مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوئی(ره) راه اندازی شده است.

تدوین اقتصاد اسلامی یکی از ضروریات تشکیل حکومت اسلامی است

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان بیان کرد: برای تحقق جامعه و حکومت اسلامی باید ارکان و نظامات اجتماعی ازجمله اقتصاد، بر پایه اسلام تدوین شود.

اولین دوره پودمانی اقتصاد ویژه استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان آغاز به کار می کند

مراسم افتتاحیه اولین دوره پودمانی اقتصاد، ویژه استعدادهای برتر سطح چهار حوزه علمیه خراسان 20 خرداد برگزار می‌شود.

تهاجم فلسفه های غربی علیه معارف اسلام/ باید با جدیت مقابله کرد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: بخشی از تهاجمی که امروز نسبت به معارف اسلامی اعمال می شود به واسطه فلسفه های موجود در غرب است که باید برای مقابله به آن با اراده، جدیت، پشتکار و تصمیم قاطع مسیر را طی کرد

footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا