امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
تهاجم فلسفه های غربی علیه معارف اسلام/ باید با جدیت مقابله کرد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: بخشی از تهاجمی که امروز نسبت به معارف اسلامی اعمال می شود به واسطه فلسفه های موجود در غرب است که باید برای مقابله به آن با اراده، جدیت، پشتکار و تصمیم قاطع مسیر را طی کرد

سیزدهمین نشست تخصصی «اقتصادنا» پنجشنبه برگزار می شود

سیزدهمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «اقتصادنا» به همت هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان 20 اردیبهشت در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار می‌گردد.

انتظار رهبری و جامعه، استخراج، تبیین و عملیاتی شدن اقتصاد اسلامی است

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: جامعه اسلامی و رهبری نظام اسلامی از حوزه ها انتظار و مطالبه دارند که مقوله های اقتصادی و اندیشه های اقتصاد اسلامی را در شکل و شاکله ای پاسخگو استخراج، تبیین و عملیاتی کنند.

دوره پودمانی اقتصاد به مباحث تخصصی آموزشی و پژوهشی برگزار می شود

مسئول هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی از برگزاری دوره پودمانی عمومی اقتصاد خبر داد و گفت: این دوره در دو ترم نخست به مباحث آموزش و در ترم های 3 و 4 به طور تخصصی به پژوهش در کنار آموزش پرداخته می شود.

دومین نشست توجیهی دوره آموزشی «پودمان عمومی اقتصاد» در حوزه خراسان برگزار شد

دومین نشست تبیین دوره پودمان عمومی اقتصاد به همت هیئت اندیشه ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی و دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزار شد.

تاکید بر نقش پدرانه اساتید برای تربیت طلاب

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: برای انجام درست رسالت باید اساتید به گونه ای پدرانه به تربیت طلاب بپردازند و مسئولان نیز بدانند که آنان امانت های حضرت ولی عصر(عج) هستند.

معرفی مشاهیر حوزه به طلاب جوان کاری لازم و ضروری است

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسا ابراز کرد: مشاهیر و مفاخر حوزه باید با سه محور تجلیل از مقام علمی، تنظیم و چاپ کارهای علمی و آشنایی برای الگوگیری طلاب جوان مورد توجه باشند.

نشست صمیمانه نخبگان با مدیر حوزه خراسان و رئیس مرکز خدمات

نشست استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با مدیر این حوزه و رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه در مشهد برگزار شد.

فعالیت در عرصه تهذیب و سیاست به اهتمام و استواری نیاز دارد

مسئول امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: فعالیت های سیاسی و تهذیبی می بایست با گام هایی استوار و با اهتمام و تلاش بسیار پیگیری شود.

اولین و آخرین قدم تحول، به فعلیت رساندن استعدادهای بالقوه است

باید برنامه های ویژه ای برای شناسایی، توانمندسازی و بالفعل ساختن استعدادها داشته باشیم و پس از آن نیز به طور دقیق آن ها را ساماندهی نماییم. اگر این مراحل شکل بگیرد، نقش استعدادهای برتر و نخبگان در ایجاد تحول روشن خواهد شد.

دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا