امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
گزارش تصویری / كارگاه آموزشی طلبگی و آینده

كارگاه آموزشی طلبگی و آینده به همت مركز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) كوهسرخ برگزار شد.

دوره تربیت مربی مهدهای قرآنی، ویژه خواهران برگزارشد

دوره تربیت مربی مهدهای قرآنی مدارس علمیه خواهران مشهد، با عنوان «رویش آسمانی‌ها» به همت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان، از 30 تیر تا 10 مردادماه برگزارشد.

گزارش تصویری / مصاحبه علمی استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان

مصاحبه علمی استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه رضویه مشهد برگزار شد. عکس: رضا ارقا

اردوی علمی فرهنگی طلاب مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بردسكن برگزار شد

طلاب مدرسه علمیه امام صادق (ع) بردسكن در راستای استفاده مناسب از تعطیلات تابستانی و اوقات فراغت در مدرسه علمیه شهید مطهری (ره) شهرستان تنكابن به مدت 2 هفته حضور یافته و از فضای فرهنگی و آموزشی آن بهره بردند.

نماهنگ | جواد الأوصیاء

بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای که در این فیلم مشاهده می‌کنید: «زندگی امام جواد علیه‌السّلام هم الگوست. امام جواد علیه‌السّلام - امامی با آن همه مقامات، با آن همه عظمت در بیست‌وپنج سالگی از دنیا رفت. ۷۷/۲/۷ «این بزرگوار نمودار و نشانه‌ی مقاومت است. انسان بزرگی است که تمام دوران کوتاه زندگیش که در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیده است. ... با قدرت مُزَور و ریاکار خلیفه‌ی عباسی، مأمون مقابله و معارضه کرد و هرگز قدمی عقب‌نشینی نکرد و تمام شرایط دشوار را تحمل کرد و با همه‌ی شیوه‌های مبارزه‌ی ممکن، مبارزه کرد. ۶۰/۲/۲۵ امام جواد می‌خواست به مردم بگوید که من طرفدار اسلام و طرفدار خاندان پیغمبرم. امام علی‌بن‌موسی‌الرضا صلوةالله‌علیه و امام جواد صلوةالله‌علیه همت بر این گماشتند که این ماسک تزویر و ریا را از چهره‌ی مأمون کنار بزنند و موفق شدند. ۱۳۵۹/۰۷/۱۸»

جوادالائمه علیه‌السلام مبتکر بحث آزاد اجتماعی است

مبتکر بحث آزاد اجتماعی امام جواد صلوات‌الله‌علیه است. البته قبل از امام جواد هم در زمان ائمه بحث زیاد می شد، اما اینیکه حالا بنشینند جمعا صحبت کنند امام جواد اول بار این کار را کردند.

كارگاه روش تحقیق ویژه متقاضیان تدریس دروس مهارتی برگزار گردید

كارگاه روش تحقیق ومفاهیم پژوهش با حضور بیش از30 نفر از طلاب متقاضی مجوز تدریس به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در محل اردوگاه فرهگی آموزشی جوادالائمه(ع) گلبهار برگزار شد.

كارگاه پژوهشی مهارت روش نقد برگزار شد

كارگاه یك روزه مهارت روش نقد به همت معاونت پژوهش در اردوگاه فرهنگی آموزشی جوادالائمه(ع) گلبهار برگزار گردید.

گزارش تصویری / دوره دانش افزائی و بصیرت افزائی(4)

دوره دانش افزائی و بصیرت افزائی اساتید اعزامی و طلاب حوزه علمیه خراسان در اردوگاه جوادالائمه(علیه السلام) گلبهار برگزار شد. عکس: یاسر عباسی کاشانی

بر گزاری نشست همگرایی اسلامی در سیره رضوی در مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی

نشست علمی همگرایی اسلامی در سیره رضوی به همت مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی مشهد، برگزار شد.

دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا